Gå til hovedinnhold

Valgresultatet er klart

Det endelige valgresultatet var klart ved 18.40-tida tirsdag.

Endelig resultat

De siste stemmene som ble telt, var forhåndsstemmer avgitt andre steder i landet. Alle stemmesedlene er dermed telt både manuelt og med skanner.

Valgstyret godkjente valgresultatet onsdag 11. september.

Valgoppslutningen var på 65,4 prosent.

De 71 plassene i det nye bystyret fordeles på denne måten:

  • Arbeiderpartiet: 13
  • Høyre: 13
  • Demokratene: 10
  • Kristelig Folkeparti: 8
  • Miljøpartiet De Grønne: 6
  • Fremskrittspartiet: 4
  • Sosialistisk Venstreparti: 4
  • Tverrpolitisk Folkeliste For Hele Kristiansand: 4
  • Senterpartiet: 3
  • Rødt: 2
  • Venstre: 2
  • Partiet De Kristne: 1
  • Pensjonistpartiet: 1

Valgresultat

Fra side 41 i vedlegget ser du hvem som er valgt inn i det nye bystyret. To stjerner betyr at representanten er valgt til bystyret. En stjerne betyr varamannsplass.

Pdf-vedlegg

Det nye bystyret

Arbeiderpartiet: 13

Jan Oddvar Skisland
Trond Henry Blattmann
Mette Gundersen
Jannike Sveinsdatter Arnesen
Bjørn Egeli
Jan Erik Tønnesland
Mona Dia
Abdullahi Mohamed Alason
Kenneth Mørk
Eirik Dåstøl Langeland
Dagfinn Haarr
Cay Birger Nordhaug
Åse Birgit Løvdal

Vararepresentanter

Mohamed Dalmar Shirwac
Monika Hagen
Helge Stapnes
Paul Magne Lunde
Terje Næss
Adriana Ruiz Parada
Anna Charlotte Larsen
Audun Hinna Øvrebø
Chris Abram
Neda Afsharipour
Espen Larsson Evensen
Janne Karin Nesheim
Pål Frode Henden
Siw Tove Samuelsen
Ida Branthus Hirst
Stina Torjesen

Høyre: 13

Harald Furre
Anne Renate Hægeland
Ida Grødum
Terje Øydne Pettersen
Odd Nordmo
Aase Marthe Johansen Horrigmo
Kristin Wallevik
Amalie Gunnufsen
Kjetil Aasen
Arve Stokkelien
Vegard Kristian Møller Launes
Jack Andersen
Anita Sindland Dietrichson

Vararepresentanter

Espen Saga
Pål Harv
Helge Reisvoll
Mette Fimreite Roth
Tom Løchen
Helene Henriksen Knudsen
Tom Stig Bisseth Johanssen
Grethe Jakobsen Alver
Harald Eikrem Andersen
Axel Fjell
Ole Jacob Rynning-Tønnesen
Oscar Lohne
Merete Gulbrandsen
Erle Holstad Wright
Svenn Lasse Buvarp
Svein Grødum

Demokratene: 10

Vidar Sveinung Kleppe
Makvan Kasheikal
Nils Nilsen
Roy Fardal
Tore Heidenreich
Lajla Elefskaas
Lene Jakobsen
Jorunn Aaselle Olsen
Alf Albert
Olav Homme

Vararepresentanter

Arild Buli
Terje Svendsen
Grete Cecilie Hansen
Leif Arne Grødem
Kurt Olaf Gjertsen
Kjell Arnfinn Holbek
Else Uleberg
Arild Omdal
Walther Johanssen
Unni Venke Hansen
Harald Messel
Ole Ragnar Rypestøl
Tommy Sigurd Tolfsen

Kristelig Folkeparti: 8

Jørgen Haugland Kristiansen
Tove Christine Welle Haugland
Sigrun Sæther
Stefan Christian Wikstad Avila
Tore Smeplass
Viggo Lütcherath
Charlotte Beckmann Østeby
Ebbe Boel Pedersen

Vararepresentanter

Janette Kleivset
Arne Skraastad
Atle Aasen
Ingrid Andrea W. Gundersen
Livar Veggeland
Monica Scheldrup Rosenvold
Inge Johan Jenssen
Einar Dyrholm
Ole Fritjof Godtfredsen
Markus Westermoen
Irene Solli

Miljøpartiet De Grønne: 6

Marte Rostvåg Ulltveit-Moe
Elisabeth Garlie Udjus
Hildegunn M. Tønnessen Schuff
Mira Thorsen
Kristin Knutsen
Mark Rayen Candasamy

Vararepresentanter

Jon Holt
Tore Bjørnestøl
Oda Sofie Lieng Pettersen
Thor Kristian Hanisch
Eva Albert
Sofie Sødal
Liv Iren Hognestad
Jan Kenneth Transeth
Linda Voreland

Sosialistisk Venstreparti: 4

Mali Steiro Tronsmoen
Andreas Landmark
Robin Hansson
Tonje Jondahl Alvestad

Vararepresentanter

Per Gunnar Salomonsen
May Erna Karlsen
Torunn Kristiansen
Alf Egil Holmelid
Rasha Abdallah
Magnus Nygaard
Alexandra Grønås-Werring

Fremskrittspartiet: 4

Stian Storbukås
Christian Eikeland
Gry Vibeke Aga Stubstad
Andreas Rolf Kvist Jacobsen

Vararepresentanter

Øistein Hatlebakk
Andrea Christina Gonzalez
Bernt Ludvig Daland
Tom Jørgensen
Steinar Bergstøl Andersen
Jannicke Svaba Halvorsen
Siv Finsådal

Tverrpolitisk Folkeliste For Hele Kristiansand: 4

Erik Rostoft
Anette Skeie Jakobsen
Svein-Harald Mosvold Knutsen
Jens Anders Ravnaas

Vararepresentanter

Svein Mykland
Jørgen Pettersen
Bernt Erik Olsen
Jostein Senumstad
Aina Ivara Åmot Tofteland
Åse-Gunn Linda Mosvold Hogga
Vibeke Prytz-Jensen

Senterpartiet: 3

Reidar Heivoll
Ole Magne Omdal
Anja Ninasdotter Abusland

Vararepresentanter

Magne Thorvald Bakken
Siril Grevsnes Bratten
Hans Petter Horve
Asle Imeland
Anne Kathinka Aslaksen
Bjarne Bentsen Lieng 

Venstre: 2

Christine Alveberg
Ivar Bergundhaugen

Vararepresentanter

Carl Petter Benestad
Arild Ernst Berge
Birgitte Svendsen Kleivset
Emma Georgina Lind
Morten Leuch Elieson

Rødt: 2

Ellen Rudnes
Kasper Bekkeli Espeland

Vararepresentanter

Marte Sandland
Joakim Frikstad
Kristian Landmark
Halvor Fjermeros
Ayat Majbel Saeid

Partiet De Kristne: 1

Lill May Vestly

Vararepresentanter

Ole Iacob Prebensen
Odd Terje Unhammer Høyland
Arnstein Fedøy
Knut Harry Nilsen

Pensjonistpartiet: 1

Kari Berthelsen

Vararepresentanter

Odd Alik Salvesen
Ole Odd Berge
Bjørn Nilsen
Øyvind Hvalen  

Forfatter: Hilde Fjukstad
Publisert: 10.09.2019 18:56
Sist endret: 12.09.2019 08:10

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?