Gå til innhold Hopp til søk
 
Honningbarna som vant årets Urørt-finale får penger til å gi ut cd. Her ved fire av dem. Foto: Andre Løyning

Honningbarna som vant årets Urørt-finale får penger til å gi ut cd. Her ved fire av dem. Foto: Andre Løyning

43 søkere får tilskudd

43 søkere får tilskudd til kunst og kulturformål for første halvår 2011.

Listen over tilskuddsmottakere er nå klar.

Blant de heldige mottakerne er årets Urørt-vinnere Honningbarna, som har fått 15 000 kroner til å gi ut cd. 

Kulturkontoret mottok 98 søknader på til sammen 4, 8 millioner kroner før Honningbarna. Foto: Andre Løyning.søknadsfristen gikk ut 15. januar. 76 av disse er nå behandlet og 460 000 kroner er fordelt. 33 av søknadene er avslått. Se vedlegg til høyre på siden. 

De gjenværende 22 søknadene blir behandlet av Kulturstyret onsdag 9. mars. Det er større søknader med tildelinger over 30 000 kroner eller med budsjett over 500 000 kroner og festivaler. I tillegg kommer eventuelle søknader som får midler gjennom Kulturstyrets tilleggskonto.   

Totalpotten til utdeling er 975 000 kroner for første halvår. 

 

 

Formålet med tilskuddsordningen

-          er å stimulere og videreutvikle kulturlivet i Kristiansand. Tilskuddene skal bidra til at Kristiansand har et aktivt kulturliv hvor innbyggerne får et variert kulturtilbud av god kvalitet.
-          Ordningen skal medvirke til å oppnå Kristiansand kommunes kulturpolitiske målsettinger. 

Kontakt
Helene Hostad, rådgiver, Kulturkontoret.
Telefon: 38 07 51 53 / mobil: 928 34 356