Gå til innhold Hopp til søk
 
Arealplanlegger Marit Eik håper og tror flere kommer med uttalelser om forslaget til kommuneplan for 2011-2022.

Arealplanlegger Marit Eik håper og tror flere kommer med uttalelser om forslaget til kommuneplan for 2011-2022.

Ønsker flere innspill

Kommunen har fått inn ca. 40 uttalelser om forslaget til kommuneplan, men ønsker at flere kommer med synspunkter og innspill.

- De fleste som har kommet med uttalelser til nå, er opptatt av om det vil være mulig å bygge eller ikke på deres eiendommer. Noen er spent på detaljer om hvor foreslåtte kyststier skal gå. Andre igjen understreker at det er viktig at det kan bygges boliger mange steder i kommunen, og ikke bare i nærheten av metroaksen. En del velforeningen har også meldt seg med ønsker om badeplasser og båtplasser og synspunkter på trafikksikkerhet i nærområdet, sier arealplanlegger Marit Eik i Kristiansand kommune.

Uttalelser som kommer inn blir vurdert av administrasjonen, som tar stilling til om den skal foreslå endringer før planen går til politisk behandling. Fristen for å komme med innspill er 30. september.

Viktig

I arealdelen er det foreslått store endringer i forhold til den kommuneplanen som gjelder i dag.  Eik understreker at det er viktig at folk setter seg inn i planen for å se hva den betyr for dem.

- Det er også både nyttig og viktig at folk leser forslaget til kommuneplan for å se hva slags tanker kommunen har om utviklingen av Kristiansand. Vi ønsker flere innspill både fra private, velforeninger, lag, organisasjoner, næringslivet og andre. Vi håper og tror at flere vil uttale seg innen fristen. De som kom med innspill til forslaget før det ble lagt ut på høring, må også uttale seg om forslaget slik det er nå, sier Eik.

Infomøter

I løpet av september blir det holdt flere informasjonsmøter om forslaget til kommuneplan for 2011-2022. De holdes i Byhallen 13., 14., 22. og 23. september fra klokka 17.00 til 19.00. Lørdag 25. september vil representanter fra kommunens administrasjon og politikere være til stede i Byhallen mellom klokka 10.00 og 16.00. Der blir det gitt orientering om kommuneplanen og anledning til å ta opp konkrete problemstillinger.

Forslaget til kommuneplan er presentert i sin helhet på www.kristiansand.kommune.no/kommuneplan
Der ligger også skjemaet som brukes til å komme med uttalelse til planen.